نام کاربری:   کلمه عبور:        کلمه عبور خود را فراموش کرده اید؟  |  ثبت نام

«در این ماه (رمضان) شیاطین در بند و زنجیر گرفتارند، از خداوند بخواهید که آنان را بر شما چیره نگرداند... .» خطابه ی شعبانیه/ رسول اکرم صلی الله علیه و آلهبه یقین تنها راه سعادت و نیک بختی انسان، «صراط مستقیم» است و شیطان تمام همّ و غمّ و امکانات و سرمایه های خویش را برای مبارزه با آن بسیج نموده است.

چه دشمن سرسختی است شیطان برای آدمی، او سوگند یاد نموده که همواره بر «صراط مستقیم» یعنی مسیر پیوند با امام زمان علیه السلام خواهد نشست و از رجوع مردم و رسیدن دستشان به دامان پر مهر مولا و پدر مهربانشان ممانعت به عمل خواهد آورد.

او سپاهیان مجهز خویش را در همه جا پراکنده است تا با هزاران حیله و ترفند عده ای را با آلودن به گناه و معصیت، گروهی را به جلوه دادن زرق و برق دنیا، جمعی را با مشغول ساختن به اشکالات و شبهات و ... سرگرم سازد.

به راستی با بودن شیطان حرکت به سوی امام و پیوند برقرار کردن با وی چه دشوار می نماید.

لیک خداوند با در غل و زنجیر نمودن و به بند کشیدن شیطان عظیم ترین لطف را به بندگان روا داشته و تلویحا به آنان گوشزد نموده که مهم ترین ارمغان رمضان شتافتن ایشان به سوی مولایشان می باشد و ایشان می توانند در غیاب این دیو رجیم فرصت را غنیمت دانسته،بیش از پیش به سراغ مولایشان رفته و پیوند مستحکمی را با آن پدر مهربان ایجاد نمایند.

پس از خداوند حکیم می خواهیم که این غل و زنجیرها همچنان بسته مانده و پس از این ماه مبارک نیز گشوده نگردد.

منوی اصلی

ذره بین

شیطان برای شکار کمندهایی دارد. از دام ها و کمند های او بپرهیزید.
کمندهایش جلوگیری از نیکی با برادران و دام هایش خواب در وقت نماز است.

تحف العقول
امام صادق(ع)