نام کاربری:   کلمه عبور:        کلمه عبور خود را فراموش کرده اید؟  |  ثبت نام

شیطان!

 

صاحب این نام را به چه می شناسی؟!

به حیله هایش، به وسوسه ها یش و به فتنه ها و فتنه گری هایش!

عصر غیبت یعنی دورانی که حجت خداوند و سلطان حقیقی جهان هنوز بر کرسی سلطنت جلوس ننموده و اوضاع هستی همچنان نابسامان وجهان جولانگاه همین شیطان است...

در این عصر پرمخاطره تو دائم دچار فتنه می شوی، دست به گریبان مشکلات و مصائب روزگار می گردی و به مخمصه هایی می افتی که توان خلاصی از آن نیست... یک روز به قرض و بدهکاری، روز دیگر بیماری و ناتوانی، روزی به هجوم شبهات اعتقادی و القائات فریبنده و روزی هم در کشاکش قضاوت و انتخاب... .

غافل از این که شیطان همین اطراف در کمین توست، در انتظار فرصتی  تا به خود بخواندت و با پیشنهاد و رهنمودی، وسوسه و اغوایی به جایی بکشاندت که خود می خواهد... و این هر روز و همیشه و همواره تکرار می شود... در چنین اوضاع و احوالی زندگی برایت کابوس می شود؛  کابوسی نه در خواب که در بیداری؛ خود را در ژرفای ورطه ای می یابی، در قعر سیاهچالی که هر لحظه تو را فرو می کشد، پس فریاد می زنی و یاری می طلبی... در این هنگام دستی به سویت دراز می شود تا انگشتانت را در پنجه بفشارد و به سوی خود بکشد، تو آسوده خاطر دستت را به سمتش  دراز می کنی اما ناگهان دقیق می شوی: این پنجه سیاه و چنگال شیطان است... در یک لحظه دستت را پس می کشی و از نو ناله سر میدهی، استغاثه می کنی و نامی را می خوانی: کسی که به او انس گرفته ای و اسمش را همیشه زمزمه کرده ای! از نو دستی به سمتت  دراز می شود و آن چنگال های تیره ی زشت را کنار می زند، دستی در هاله ای نورانی، معطر، گرم، قوی و ملکوتی؛ این دست امام زمان توست؛ سرانجام اوست که تو را از گرداب های عصر غیبت بیرون می کشد و نجات می دهد. باخود زمزمه می کنی: چقدر خوب که همیشه صدایت کرده ام، همیشه برای ظهورت دعا کرده ام، اگر چنین نبود چگونه در آن تنگنای توانفرسا به یادت می افتادم و صدایت می زدم.

«اى احمد بن اسحاق او در اين امت، مانند خضر و ذو القرنين است بخدا قسم غيبتى ميكند كه كسى از مهلكه (بى‏دينى و گمراهى) نجات نمى‏يابد جز آنان كه خداوند آنها را در عقيده به امامتش ثابت قدم داشته و موفق نموده است كه دعا كنند خداوند زودتر او را ظاهر گرداند.»

( مهدی موعود-ترجمه جلد سيزدهم بحارص : 750)

آری از آثار و برکات دعا برای امام عصرعج این است که دعاکننده از فتنه های آخرالزمان و دام های شیطان در امان می ماند.(مکیال المکارم ج1/440)

منوی اصلی

ذره بین

همانا ابلیس دشمن خدا، چهار بار از شدت بیچارگی نعره کشید:
یک: روزی که ملعون شد.
دو: روزی که به زمین هبوط کرد.
سه: روز بعثت پیامبر اکرم(ص).
چهار: روز غدیر

(بحار الانوار، ج۶۰، ص۲۴۲)
امام باقر(ع)